سردار شهید علی اكبر بشنیجی
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملكت شما آسیبی نرسد. امام خمینی...الّلهم صّلعلی محمد وآل محمد.الّلهم صّلعلی محمد وآل محمد.
یکشنبه 7 مهر 1398 :: نویسنده : حامد سیدآبادی
محسن رضایی نمایه

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما وارد دوره جدیدی شده ایم و از کشورهای اسلامی می‌خواهیم که از آمریکا مستقل شوند تا بتوانیم باهم برادر شویم، برادری و استقلال باید پا به پای هم باشد.

به گزارش مشرق، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصاحت نظام در جلسه هم اندیشی دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و نمایندگان دستگاه‌ها و نهادها در بزرگداشت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار داشت: حتی اگر آمریکا وارد شود حادثه گذشته را تکرار نمی‌کنیم معلوم نیست دوباره به برجام برگردیم.

وی افزود: ما شرایط جدیدی فراتر از برجام می‌خواهیم که این همه خسارتی که به جمهوری اسلامی در اثر تحریم‌ها وارد شد را جبران شود.

رضایی بیان کرد: اگر آمریکایی‌های بخواهند به طرف برجام وارد شوند حداقل ۱۵۰ میلیارد دلار هزینه خسارت را باید بدهند.

دبیر مجمع تشخیص مصاحت نظام یادآور شد: نحوه مواجهه و مبارزه با امریکا وارد مرحله جدید شده است دیپلماسی و سیاست خارجی ما باید در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شود.

رضایی اظهار داشت: شورای هماهنگی یکی از نهادهای انقلابی است که در دهه اول انقلاب شکل گرفته است. شورا در بسیاری از پروژه های تاریخی نقش منحصر به فردی ایفا کرده است، چه در دفاع مقدس و چه پس از آن و حتی عزیزانی از این مجموعه شهید شدند.

وی افزود: امیدواریم با قدرت و صلابت کار را ادامه دهیم و در این جنگ نابرابر در کنار اسلام، قرآن و ملت ایران باشیم.

رضایی بیان کرد: موضوع ۱۳ آبان انقلاب بزرگی به نام انقلاب دوم است، زمانی که لانه جاسوسی فتح شد، امام فرمودند که انقلاب دوم شده است، بنابراین ۱۳ آبان صرفا یادآوری حادثه تاریخی نیست بلکه سرآغاز یک انقلاب دیگر به نام انقلاب دوم است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در انقلاب اول نظام شاهنشاهی وابسته به غرب و امریکا بود که ملت ایران را به استثمار کشیده بود. دشمنان پس از انقلاب حتی پس از جنگ ملت ایران را رها نکردند و بیرون از مرزها اقداماتی علیه جمهوری اسلامی انجام می‌دهند تا دوباره برگردند. آمریکا همچنان در خواب بازگشت به ایران است و در این زمینه کودتا، ترورها و جنگ هشت ساله انجام دادند. 

* عربستان از پشت خنجر زد

رضایی خاطر نشان کرد: عربستان ۱۵۰ میلیارد دلار و به تعبیر منابع دیگر ۱۸۰ میلیارد دلار خرج صدام کرده است. رابطه ایران و عربستان پس از جنگ برقرار بود اما آنها از پشت خنجر زدند به ویژه در سال‌های اخیر این را شاهد بودیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در سال‌های اخیر وقتی امام فرمودند انقلاب دوم آغاز شده است به این معنا است که شاه رفته اما آمریکایی‌ها ملت ایران را رها نمی‌کنند. امروز تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران انجام می‌دهند بانک مرکزی را دو بار تحریم کردند و این نشان دهنده آن است که بغض و کینه ای از جمهوری اسلامی دارند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۳ آبان پرچمدار این انقلاب دوم است، در سال گذشته دو حادثه صورت گرفت اول انکه در ۱۳ آبان سال گذشته ترامپ تحریم های اقتصادی را علیه جمهوری اسلامی تصویب کرد و دوم آن که بیست و سوم بهمن ماه سال گذشته مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب را آغاز کردند.

رضایی بیان کرد: سیزدهم آبان ترامپ به این نتیجه رسید که دیگر جنگ و حملات نظامی علیه ایران فایده ندارد و باید سختی های طاقت فرسایی را به مردم ایران وارد کنند تا آنها وارد خیابانها شوند و در آن صورت به دفاع از ملت ایران بپردازند، آنها معیشت ملت ایران و هدف قرار دادند منابع دولتی را کاهش دهند تا نتواند حقوق ملت شراب دهد.

رضایی خاطرنشان کرد: ۱۳ آبان صورت گرفت و حتی یک روز پس از انقلاب اسلامی ۲۲ بهمن بیانیه گام دوم از سوی مقام معظم رهبری صادر شد، یعنی مبارزه ما با آمریکا وارد مرحله جدیدی شده است.

وی افزود: دستور کار جدید این است که ما تنها به دنبال تثبیت جمهوری اسلامی هستیم بلکه یک تمدن بزرگ را فراهم کنیم. ملت ایران، جوانان، نخبگان، زنان و مردان ایرانی آماده باشند و حرکت کنید تا در چهل سالگی دوم انقلاب تمدن بزرگ ایران اسلامی را در منطقه فراهم کنیم.

* نمی‌توانیم با کشورهایی باشیم که تا دندان به آمریکا وصل هستند

رضایی اظهار داشت: انقلاب دوم از گرفتن لانه جاسوسی آغاز شد اما الان به فضای جدیدی وارد شده ایم. خیلی‌ها می‌گویند ترامپ شاید رای نیاورد اما می گویم حتی اگر دموکرات‌ها هم به جای ترامپ بیایند، دشمنی ما با امریکا ادامه دارد، چون دشمنی دموکرات‌ها علنی تر است.

وی افزود: ما به دنبال امنیت دسته‌جمعی منطقه هستیم. ما نمی‌توانیم با کشورهایی باشیم که تا دندان به آمریکا وصل هستند چرا که آنها از پشت به خنجر خواهد زد.

* کشورهای اسلامی از آمریکا مستقل شوند

رضایی بیان کرد: ما وارد دوره جدیدی شده ایم و از کشورهای اسلامی می‌خواهیم که از آمریکا مستقل شوند تا بتوانیم باهم برادر شویم، برادری و استقلال باید پا به پای هم باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: توقع آمریکا این است که نتیجه تحریم‌های اقتصادی این باشد که صادرات نفت ایران را به صفر برساند و واردات و مبادلات تجاری ایران قطع شود و ایران در یک محاصره ۱۰۰ درصدی شود و خود به خود انفجاری در داخل به وجود آید اما ما از همان اول گفتیم که این حرکت بدون پاسخ نخواهد بود و دیدیم که دوستان در منطقه چه اقداماتی را انجام دادند.

رضایی اظهار داشت: ما به صراحت اعلام کردیم که دوستان ما در منطقه توانمند شدند. حتی در ملاقات رئیس جمهور با سران دولت ها و کشورها برخی عنوان کردند که موضوع آرامکو عربستان کار شماست ما به آنها می‌گوییم امروز عکس ماهواره هایتان کجاست و چرا اطلاعات ندارید آنها برای حفظ آبروی خود نمی‌توانند عنوان کنند و اگر بگویند انصارالله آبرویشان می‌رود چون جای کوچکی است و مجبور هستند جای بزرگی همچون ایران را مطرح کنند آنها هیچ سند و مدرکی ندارند. وی بیان کرد: شما یمنی ها را بمباران کردید محاصره کردید بیش از ۲۰۰ هزار مردم را درگیر بیماری های واگیر دار شدند آنها را محاصره کرده و آیا حق ندارند که عکس‌العمل نشان دهند.

وی افزود: مشکل شما این است که قدرت اسلام را نمی فهمید و قدرت شهادت‌طلبی را متوجه نمی شوید و دست خدا را دست کم گرفته اید، ظلمی که به فلسطین، یمن، لبنان و بحرین و کشورهای آفریقایی می کنید بالاخره به شما بر می گردد.

وی افزود: ما مسئول امنیت خلیج فارس هستیم بنابراین برای مثال وقتی که کشتی وارد می شود ما مقابله می کنیم که اخیراً هم با کشتی که وارد شده بود مقابل کردیم اما با کارهایی که در بیرون می شود، ارتباطی با ما ندارد. اینها تلافی ظلم‌هایی است که به شما برمی گردد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ

۞ خاطرات دفاع مقدس وترویج فرهنگ ایثاروشهادت
تصاویرشهداودفاع مقدس۞


با سلام و درود بر روح بلند و ملکوتی امام بزرگوار و شهدای گرانقدر

با سلام خدمت رهبر عزیز و فرزانه انقلاب

و با سلام و درود بر شما ملت بزرگوار ایران اسلامی


از آنجاییکه اسناد و آثار دفاع مقدس و شهدا در صورت عدم جمع آوری و بهره برداری به موقع با گذشت زمان فرسوده و به فراموشی سپرده خواهد شد لذا نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیشابور در اولویت برای جمعی از سرداران شهید بمنظور جمع آوری عکس و خاطرات همرزمان و بستگان شهید به صورت جداگانه نسبت به ایجاد وبلاگ و ایمیل اقدام نموده است تا ضمن بهره برداری و حضور فعال از فضای مجازی در آینده نیز بستر لازم برای تدوین کتاب و یا تهیه مستند فراهم گردد.لذا از تمامی همرزمان و ارادتمندان به ساحت مقدس شهدای گرانقدر تقاضا می شود در صورتی که عکس و خاطراتی از شهید دارند در راستای ادای وظیفه و دین جهت بهره برداری محققان و پژوهشگران و کمک به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در قسمت تماس باما یانظرات بلاگ قرار دهندویا به آدرس ایمیل شهیدارسال نمایند.
اجرتان باشهدا

نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیشابور
یا مهدی (عج) ادرکنی

مدیر وبلاگ : حامد سیدآبادی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

سردار شهید علی اکبر بشنیجی

سردار شهید محمد جواد مهدیان پور

سردار شهید محمد حصاری

سردار شهید حسین دهنوی

سردار شهید علی صادقی

شکوه سرخ یاران سلسله الذهب (نیشابور)

راهیان نور راویان فتح نیشابور

گلشن هدایت|وصیت نامه2300شهید نیشابور

هیئت رزمندگان اسلام نیشابور

شهدای گمنام (نیشابور)

یاران عاشق (شهدای سرولایت ینگجه نیشابور)

ستارگان خاک باغشن

شهیداندرود

ذکر کاشف الکرب
روزشمار فاطمیه سوره قرآن حدیث موضوعی دانشنامه عاشورا
ساعت فلش مذهبی
روزشمار محرم عاشورا آیه قرآن تصادفی
دعای عظم البلا جنگ دفاع مقدس مهدویت امام زمان (عج) ذکر روزهای هفته وصیت شهدا انقلاب اسلامی سایت رسمی سربازان اسلام; www.sarbazaneislam.com
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic