سردار شهید علی اكبر بشنیجی
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملكت شما آسیبی نرسد. امام خمینی...الّلهم صّلعلی محمد وآل محمد.الّلهم صّلعلی محمد وآل محمد.
شنبه 21 دی 1398 :: نویسنده : حامد سیدآبادی
نفراول ازراست:سردارشهیدبشنیجی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 20 دی 1398 :: نویسنده : حامد سیدآبادی

چرا حمله موشکی به پایگاه‌ آمریکایی «عین‌الاسد» از نظر استراتژیک بسیار مهم است؟

آخرین حمله نظامی یک دولت قانونی به پایگاه‌های نظامی‌ آمریکا مربوط به نزدیک 80 سال پیش‌ می‌شد که  جنگنده‌های ژاپن بامداد روز 7 دسامبر 1941(16 آذر 1320) به پایگاه دریایی پرل هاربور در مجمع الجزایر هاوایی حمله کردند و  صدمات بسیار سنگینی به آمریکایی‌ها وارد ساختند آمریکا به آن جواب داد و ورود او به جنگ جهانی دوم را رقم زد. 

اما با پایان جنگ جهانی و افزایش قدرت نظامی ایالات متحده-به جز برخی گروه‌های مسلح ضد آمریکایی- هیچ دولتی نتوانسته بود رسماً به پایگاه‌های آمریکایی حمله کند اما حمله روز گذشته نیروی هوافضای سپاه به پایگاه عین‌الاسد بعد از 80 سال، و عدم توان آمریکا به پاسخگویی، هیمنه نظامی‌ آمریکا را در هم شکست و نشان داد علی رغم تمام ادعاهای سالهای اخیر قدرت نظامی این کشور شکننده و قابل خدشه است. 

نکته مهم بعدی درباره این حمله، اثبات توان دفاعی و موشکی ایران بود. پایگاه عین الاسد بزرگترین پایگاه نظامی‌ آمریکا در عراق است که اوایل دهه 80 میلادی و دوره تسلط صدام حسین ساخته شده بود. موشک‌هایی که این پایگاه را هدف قرار دادند موشک‌های فاتح 313 است که برد موثر‌ آن 500 کیلومتر است و به‌دلیل سرعت بالایی که داشتند، سامانه‌های دفاعی و پدافندی آمریکا نتوانستند موشک‌های مهاجم را مورد اصابت قرار دهند.

موشک‌های قیام نیز که در این عملیات استفاده شد، از سامانه مختل‌کننده رادار برخوردار و مجهز به کلاهک‌های بارانی بودند و نشان می‌دهد توان نظامی آمریکا برخلاف آنچه در تبلیغات نشان می‌دهند  آسیب‌پذیری بالایی دارد. این توان موشکی ایران مبین این واقعیت بود که سایر پایگاه‌های‌ آمریکا در منطقه نیز در تیررس ما است و در صورت اراده‌ی ایران، در هر زمانی آنها هم می‌توانند مورد اصابت موفق قرار بگیرند.

البته توان نظامی ایران مسئله‌ای بود که از چشم مقامات آمریکایی دور نمانده بود و پیش از حمله ایران، مقامات آمریکایی از احتمال هرگونه اقدام جمهوری اسلامی ابراز نگرانی می‌کردند. یک مقام وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه(17دی) در گفت‌وگو با شبکه خبری «ای‌بی‌سی‌نیوز» ابراز نگرانی کرده بود که ایران ممکن است بین 24 تا 36 ساعت آینده تهدیدهای خود برای انتقام از خون سردار سلیمانی را اجرایی کند و گفته بود "نگرانی اصلی ما موشک‌های بالستیک ایران است. این موشک‌ها تاکنون به سکوی شلیک منتقل نشده‌اند، اما وضعیت هشدار افزایش یافته است."

از طرفی انتقام سردار قاسم سلیمانی، تحرکات گروه‌های مردمی و ضدآمریکایی را افزایش داد و موجب پیوند بیشتر گروه‌های جهادی در منطقه شد. 

واکنش مقامات واشنگتن به این حمله نیز در جای خود حائز اهمیت است. دونالد ترامپ با یک تاخیر تقریباً بیست ساعته مقابل دوربین‌های خبری حاضر شد تا بیانیه خود را درباره این حمله قرائت کند و تمام این مدت در حال رایزنی با تیم امنیت ملی خود بود. 

علی‌رغم اینکه بسیاری احتمال اقدام تلافی‌جویانه آمریکا را می‌دادند اما بیانیه ترامپ صرفا بیان کلیاتی -با لحنی مضطرب- بود. رئیس‌جمهور آمریکا صرفاً به بیان یک‌سری ادعاها علیه جمهوری اسلامی بسنده کرد و واکنش احتمالی‌ که از آن سخن گفت، اقدامات تنبیهی اقتصادی(تحریم) بود!

او حتی تهدید چند روز گذشته خود مبنی بر حمله به  52 سایت در ایران از جمله اماکن فرهنگی را فراموش کرد و در آخر بیانیه‌اش مدعی شد "به مردم ایران و رهبران ایران می‌گویم که ما می‌خواهیم که شما آینده خوبی داشته باشید."

جسارت ایران در حمله به پایگاه نظامی‌ آمریکایی‌ها موجب شد تا حد زیادی خوی سرکش ترامپ که بعد از ترور سردار سلیمانی افزایش یافته و ایران را تهدید می‌کرد  فروکش کند و این پیام را به آمریکا بدهد که در صورت تکرار اشتباه خود سایر پایگاه‌های آمریکا نیز در تیرس موشک‌ها خواهد بود. 

از طرفی همانطور که خبرگزاری تسنیم پیشتر در گزارشی با عنوان «5 ویژگی «انتقام راهبردی» از آمریکا» نوشته بود، انتقام خون حاج قاسم محدود به یک عملیات موشکی یا پروژه محدود نیست؛ چرا که اساساً هیچ هدفی، اعم از فرد یا تجهیزات آمریکایی و صهیونیستی معادل حاج قاسم سلیمانی نیست. چه آنکه سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز در جمله‌ای ماندگار تاکید کرد که "کفش حاج قاسم سلیمانی هم ارزشش بیشتر از سر ترامپ است". اما اقدام روز گذشته سپاه پاسداران آغاز پروسه انتقام‌ از آمریکاست.

پروسه انتقام خون سپهبد سلیمانی باید به اخراج کامل نیروهای‌ آمریکایی از منطقه و یک تحول بزرگ در جهان بینجامد؛ چرا که حاج قاسم سلیمانی شخصیت تاریخی بود و انتقام از او نیز باید اتفاق تاریخی در دنیا باشد. ناتوانی آمریکا در رهگیری موشک‌های ایرانی و پاسخ به ایران نشان داد که از نظر نظامی نیز می‌توان آنها را وادار به خروج از منطقه کرد. سایر گروه‌های مقاومت همزمان با شهادت سپهبد سلیمانی اعلام کرده بودند که به پایگاه‌های‌ آمریکا در منطقه حمله می‌کنند و همچنین اقدام پارلمان عراق در تصویب خروج آمریکا از این کشور و طرح سه فوریتی مجلس شورای اسلامی در تروریستی شناختن ارتش آمریکا موجب آسیب‌پذیری بیشتر آمریکا در منطقه و خروج تدریجی نیروهای این کشور خواهد شد.  سیلی اول زده شده ولی انتقام سخت تازه آغاز شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 20 دی 1398 :: نویسنده : حامد سیدآبادی

سیلی سخت، ابهت خیالی آمریکا را در هم شکست

سیلی سخت، ابهت خیالی آمریکا را در هم شکست

کیش - ایرنا- امام جمعه کیش گفت: سیلی سخت و پاسخ مقتدرانه سپاه پاسداران، ابهت خیالی آمریکا را در هم شکست و ترامپ عربده کش را به ذلت کشاند.

حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده در خطبه های نماز جمعه کیش ضمن تقدیر از پاسخ مقتدرانه سپاه پاسداران به عملیات تروریستی آمریکا و هدف قرار دادن دو پایگاه نظامی آن کشور در عراق افزود: این اقدام که در تاریخ آمریکا بی سابقه بود، پیامهای جدی برای ترامپ به عنوان محور شرارت داشت و موجب شد تا وی لحن خود را تغییر دهد و از  عربده کشی دست بردارد.

امام جمعه کیش افزود: شهادت سردار سرافراز قاسم سلیمانی مانند زندگی درخشان ایشان سرشار از برکات است و حرکت تروریستی ترامپ در به شهادت رساندن این انسان بزرگ از یکسو چهره سیاه و ترویستی آمریکا را بیش از پیش به جهانیان معرفی و از دیگرسو محور مقاومت و پایدارای را تقویت کرد،موجب اتحاد مسلمانان و خاموش شدن فتنه ها در منطقه شد که حضور دهها میلیون جمعیت در ایران و عراق در مراسم تشییع سردار سلیمانی و همراهان شهیدش، تجلی این واقعیت بود.  

وی در ادامه با اشاره به بازتابهای شهادت سردار بزرگ اسلام سردارسپهبد قاسم سلیمانی گفت: افراد و گروههای مختلفی در هفته گذشته پیرامون ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی و تاثیر گذاری آن شهید والا مقام در عرصه های مختلف به ویژه عرصه مقاومت سخنرانی کرده اند اما یکی از جامع ترین و کاملترین سخنرانی در بزرگداشت آن شهید بیات رهبر معظم انقلاب اسلامی است. 
امام جمعه کیش با اشار به پیوند قلبی رهبر معظم انقلاب با سردار سپهبد قاسم سلیمانی بر ضرورت شناخت ابعاد  شخصیتی این سردار بزرگ تاکید کرد و گفت: آن شهید والامقام در یکی از سخنرانی های خود، از مهمترین شئونات عاقبت بخیری را  رابطه قلبی و حقیقی با رهبر فرزانه انقلاب دانسته و گفته است که  اگر همه ما چنین رابطه ای با ولی امر زمان خود داشته باشیم آن وقت است که رستگار و پیروز شده ایم.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با  اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب از سردار سلیمانی به عنوان شهید بزرگ مجاهد شجاع و با تدبیر یاد کردند، افزود: شجاعت همراه با تدبیر در عرصه های مختلف چون سیاست ،جهاد ،دیانت ،مردمداری از ویژگی های آن مرد بزرگ بود .
امام جمعه کیش،  حادثه جان باختن تعدادی از هموطنان در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان، سقوط هواپیمای اکراین و رحلت آیت الله محلاتی را به محضر رهبرمعظم انقلاب و مردم ایران اسلامی تسلیت گفت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 1 دی 1398 :: نویسنده : حامد سیدآبادی

اخبار,اخبار سیاست خارجی,لاوروف
وزیر امورخارجه روسیه تاکید کرد که با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای ایران اختلاف نظر دارد اما مسکو خواهان گفت‌وگو با واشنگتن است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی روس گفت که کشورش با آمریکا بر سر یک سری مسائل، ازجمله توافق هسته‌ای با ایران اختلاف نظر دارد اما خواهان گفت‌وگو با واشنگتن است.

 

وی در ادامه با اشاره به خروج یک‌جانبه واشنگتن از برجام تصریح کرد: آمریکا به دیگر کشورها هم اجازه تجارت با ایران در ازای آنچه که تهران در چارچوب برجام برای محدودیت برنامه هسته‌ای‌اش انجام داده است را هم نمی‌دهد.

 

لاوروف در بخش دیگری از این گفت‌وگو رویکرد آمریکا در این مسئله و تلاش برای فشار بر ایران را خلاف منشور سازمان ملل دانست.

 

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت: مسکو اصرار دارد که مشکلات برنامه آمریکا و فرانسه برای ارسال و انتشار جنگ افزاد در فضا را بررسی کند زیرا بدون شک ما شاهد این هستیم که استقرار سامانه‌های موشکی در فضا برای مقابله با ایران نیستند بلکه تمام دنیا را هدف گرفته‌اند.

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ

۞ خاطرات دفاع مقدس وترویج فرهنگ ایثاروشهادت
تصاویرشهداودفاع مقدس۞


با سلام و درود بر روح بلند و ملکوتی امام بزرگوار و شهدای گرانقدر

با سلام خدمت رهبر عزیز و فرزانه انقلاب

و با سلام و درود بر شما ملت بزرگوار ایران اسلامی


از آنجاییکه اسناد و آثار دفاع مقدس و شهدا در صورت عدم جمع آوری و بهره برداری به موقع با گذشت زمان فرسوده و به فراموشی سپرده خواهد شد لذا نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیشابور در اولویت برای جمعی از سرداران شهید بمنظور جمع آوری عکس و خاطرات همرزمان و بستگان شهید به صورت جداگانه نسبت به ایجاد وبلاگ و ایمیل اقدام نموده است تا ضمن بهره برداری و حضور فعال از فضای مجازی در آینده نیز بستر لازم برای تدوین کتاب و یا تهیه مستند فراهم گردد.لذا از تمامی همرزمان و ارادتمندان به ساحت مقدس شهدای گرانقدر تقاضا می شود در صورتی که عکس و خاطراتی از شهید دارند در راستای ادای وظیفه و دین جهت بهره برداری محققان و پژوهشگران و کمک به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در قسمت تماس باما یانظرات بلاگ قرار دهندویا به آدرس ایمیل شهیدارسال نمایند.
اجرتان باشهدا

نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیشابور
یا مهدی (عج) ادرکنی

مدیر وبلاگ : حامد سیدآبادی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

سردار شهید علی اکبر بشنیجی

سردار شهید محمد جواد مهدیان پور

سردار شهید محمد حصاری

سردار شهید حسین دهنوی

سردار شهید علی صادقی

شکوه سرخ یاران سلسله الذهب (نیشابور)

راهیان نور راویان فتح نیشابور

گلشن هدایت|وصیت نامه2300شهید نیشابور

هیئت رزمندگان اسلام نیشابور

شهدای گمنام (نیشابور)

یاران عاشق (شهدای سرولایت ینگجه نیشابور)

ستارگان خاک باغشن

شهیداندرود

ذکر کاشف الکرب
روزشمار فاطمیه سوره قرآن حدیث موضوعی دانشنامه عاشورا
ساعت فلش مذهبی
روزشمار محرم عاشورا آیه قرآن تصادفی
دعای عظم البلا جنگ دفاع مقدس مهدویت امام زمان (عج) ذکر روزهای هفته وصیت شهدا انقلاب اسلامی سایت رسمی سربازان اسلام; www.sarbazaneislam.com
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic